a a a

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

Harmonogram Nabożeństw-  Marzec 2019 


06. III. Środa
Liturgia Święta nie jest sprawowana


07. III. Czwartek
17:00 Wieczernia i Akafist do św. Jana Teologa


09. III. Sobota (Odnalezienie Głowy św. Jana Chrzciciela)
09:00 Liturgia Święta
17:00 Całonocne Czuwanie


10. III. Niedziela (Przebaczenia Win. Seropustna)
08:00 Liturgia Święta
10:00 Liturgia Święta
17:00 Wieczernia i Akafist odwołany !!!


11. III. Poniedziałek
17:00 Kanon św. Andrzeja z Krety


12. III. Wtorek
17:00 Kanon św. Andrzeja z Krety


13. III. Środa
08:00 Liturgia Uprzednio Uświęconych Darów
17:00 Kanon św. Andrzeja z Krety


14. III. Czwartek
17:00 Kanon św. Andrzeja z Krety


15. III. Piątek (poświęcenie koliwa)
17:00 Liturgia Uprzednio Uświęconych Darów


16. III. Sobota (Wspomnienie cudu św. Teodora Tyrona)
09:00 Liturgia św. Jana Chryzostoma
17:00 Całonocne Czuwanie


17. III. Niedziela (Tryumf Prawosławia)
08:00  Liturgia św. Bazylego Wielkiego
10:00  Liturgia św. Bazylego Wielkiego
17:00 Pasja


20. III. Środa
08:00 Liturgia Uprzednio Uświęconych Darów


22. III. Piątek (świętych 40 męczenników z Sebasty)
17:00 Liturgia Uprzednio Uświęconych Darów


23. III. Sobota (Wspomnienie zmarłych)
09:00 Liturgia św. Jana Chryzostoma i Ogólna Panichida
17:00 Całonocne Czuwanie


24. III. Niedziela (św. Grzegorza Palamasa)
08:00 Liturgia św. Bazylego Wielkiego
10:00 Liturgia św. Bazylego Wielkiego
17:00 Pasja


27. III. Środa
08:00 Liturgia Uprzednio Uświęconych Darów


29. III. Piątek
17:00 Liturgia Uprzednio Uświęconych Darów


30. III. Sobota (Wspomnienie zmarłych)
09:00 Liturgia św. Jana Chryzostoma i Ogólna Panichida
17:00 Całonocne Czuwanie


31. III. Niedziela (Świętego Krzyża)
08:00 Liturgia św. Bazylego Wielkiego
10:00 Liturgia św. Bazylego Wielkiego
17:00 Pasja



           Harmonogram Nabożeństw -  Kwiecień 2019

03. IV. Środa
08:00 Liturgia Uprzednio Uświęconych Darów


05. IV. Piątek
17:00 Liturgia Uprzednio Uświęconych Darów


06. IV. Sobota
09:00 Liturgia św. Jana Chryzostoma
17:00 Całonocne Czuwanie


07. IV. Niedziela (Święto Zwiastowania NMP, św. Jana Klimaka)
08:00 Liturgia św. Bazylego Wielkiego
10:00 Liturgia św. Bazylego Wielkiego
Molebień do Matki Bożej przed Jej Poczajowską Ikoną oraz w intencji gimnazjalistów
17:00 Pasja


10. IV. Środa
08:00 Liturgia Uprzednio Uświęconych Darów
17:00 Jutrznia z czytaniem Kanonu Św. Andrzeja z Krety


11. IV. Czwartek
17:00 Liturgia Uprzednio Uświęconych Darów


12.IV. Piątek
08:00 Liturgia Uprzednio Uświęconych Darów
17:00 Jutrznia z czytaniem Akatystu do Bogurodzicy


13. IV. Sobota Akatystu (Wychwalanie Matki Bożej)
09:00 Liturgia św. Jana Chryzostoma
17:00 Całonocne Czuwanie


14. IV. Niedziela (Św. Marii Egipskiej)
08:00 Liturgia św. Bazylego Wielkiego
10:00 Liturgia św. Bazylego Wielkiego
Molebień w intencji ósmoklasistów
17:00 Wieczorne Nabożeństwo Odwołane !!!


17. IV.  Środa
08:00 Liturgia Uprzednio Uświęconych Darów


19. IV. Piątek
08:00 Liturgia Uprzednio Uświęconych Darów
17:00 Jutrznia Soboty św. Łazarza


20. IV. Sobota Łazarza (Wskrzeszenie św. Łazarza)
09:00 Liturgia św. Jana Chryzostoma
17:00 Całonocne Czuwanie


21. IV. Niedziela Palmowa (Wjazd Jezusa do Jerozolimy)
08:00  Liturgia św. Jana Chryzostoma
10:00 Liturgia św. Jana Chryzostoma
Po każdej liturgii oświecenie palm
17:00 Wieczorne Nabożeństwo Odwołane !!!


22. IV. Wielki Poniedziałek
08:00 Liturgia Uprzednio Uświęconych Darów


23. IV. Wielki Wtorek
08:00 Liturgia Uprzednio Uświęconych Darów
16:00 Sakrament namaszczenia chorych oraz wieczorna  Liturgia Uprzednio Uświęconych Darów


24. IV. Wielka Środa
08:00 Liturgia Uprzednio Uświęconych Darów


25.IV. Wielki Czwartek
08:00 Liturgia św. Bazylego Wielkiego
17:00 Jutrznia z czytaniem 12 fragmentów Ewangelii


26. IV. Wielki Piątek
Liturgia Święta nie jest sprawowana
14:00 Wieczernia, wyniesienie Płaszczenicy i Małe Powieczerze
18:00 Jutrznia i procesja z Płaszczenicą


27. IV. Wielka Sobota
07:00 Liturgia św. Bazylego Wielkiego
12:00 – 16:00 oświęcenie pokarmów
23:30  NABOŻEŃSTWO PASCHALNE


28. IV. Niedziela PASCHA
13:00  Wielka Paschalna Wieczernia


29. IV. Poniedziałek Paschy
09:00 Liturgia Święta


30. IV. Wtorek Paschy
09:00 Liturgia Święta


01. V. Środa Paschy
09:00 Liturgia Święta


03.V. Piątek Paschy (św. męcz. Gabriela Zabłudowskiego, św. Mikołaja Serbskiego)
09:00 Liturgia Święta


04. V. Sobota Paschy (Paschalna modlitwa za zmarłych)
09:00 Liturgia Święta i Ogólna Panichida
Po liturgii wiernym rozdawany będzie Artos
17:00 Całonocne Czuwanie


05. V. Niedziela Antypaschy (Apostoła Tomasza)
09:00 Liturgia Święta
Molebień do Matki Bożej przed Jej Poczajowską Ikoną oraz w intencji maturzystów
Po liturgii wiernym rozdawany będzie Artos

17:00 Wieczernia i Akafist do św. Lekarzy Kosmy i Damiana





serwisy internetowe strony internetowe