a a a

Bractwo

BRACTWO MŁODZIEŻY PRAWOSŁAWNEJ

Spotkania Bractwa Młodzieży Prawosławnej  odbywają się w piątki o godzinie 18:00.

Serdecznie zapraszamy!!!

 

Zapraszamy do: 

PODSTRONA NASZEGO BRACTWA

Galeria naszego Bractwa


 

 

 Bractwo Młodzieży Prawosławnej przy parafii św. Ewangelisty Jana Teologa istnieje od 6 kwietnia 2008r. Tworzy je grupa niezwykle zgranej i zaprzyjaźnionej młodzieży w wieku gimnazjalnym, licealnym, a nawet studenckim. Bractwo działa pod czujnym okiem ojca Adama Jakuca

  Bractwo ma na swoim koncie kilka znaczących osiągnięć i chętnie podejmuje nowe wyzwania, stara się aktywnie uczestniczyć w życiu parafii. Biorąc udział w spotkaniach i działaniach Bractwa, młodzież ma możliwość zbliżenia się do Cerkwi i pogłębienia wiedzy o wierze prawosławnej. 

 Opiekun duchowy Bractwa- o.Adam służy bractwowiczom swoją wiedzą i doświadczeniem. Właśnie poprzez rozmowę batiuszka wyjaśnia wątpliwości młodzieży, odpowiada na pytania dotyczące Cerkwi, prawosławnych zwyczajów. Na takich spotkaniach możemy pogłębić swoją wiedzę o prawosławiu, na co niekiedy nie wystarcza czasu podczas lekcji religii.

 Należy pamiętać, że bractwo to nie tylko wykłady, nauka i modlitwa. Młodzież stara się działać aktywnie na wielu płaszczyznach i jak do tej pory świetnie jej się to udaje. Co roku organizując Akcję „Sianko” przed świętami Bożego Narodzenia oraz Akcję „Palemki” przed Niedzielą Palmową. Spotykając się, przyozdabiając palemki młodzież spędza miło czas z rówieśnikami. Dochód ze sprzedaży sianka i palemek jest przeznaczany na naszą działalność. Ponadto nawiązaliśmy współpracę z innymi bractwami z białostockich parafii m.in. z parafii św. Ducha, św. Eliasza czy Zmartwychwstania Pańskiego. Chętnie nawiązujemy przyjaźnie, wymieniamy się doświadczeniami dotyczącymi naszej organizacji. Parę razy mogliśmy gościć naszych nowych znajomych na ognisku. Młodzież z naszej parafii chętnie uczestniczy w różnego rodzaju Zjazdach Bractw Diecezji Białostocko-Gdańskich oraz Ogólnopolskich Zjazdach Młodzieży Prawosławnej. Najbardziej wytrwali z nas uczestniczą w pieszych pielgrzymach do Zwierek, Supraśla i na św. Górę Grabarkę. Z modlitwą na ustach i z Bożą pomocą pokonujemy kolejne kilometry czując jak bardzo jednoczy to wszystkich prawosławnych i zbliża ku Bogu. Poprzez uczestnictwo we wszystkich wymienionych wyżej inicjatywach, umacniamy swa wiarę i przekonujemy się jak dużo możemy zdziałać zjednoczeni.

 Wszystkie działania naszego Bractwa są wspierane przez proboszcza parafii o. Marka Wawreniuka, a także przez matuszki Tatianę Wawreniuk i Agnieszkę Czykwin. 

 Całość naszych dokonań jest na bieżąco dokumentowania w kronice bractwowej, z którą każdy może się zapoznać.

Uczestnictwo w spotkaniach Bractwa to nie tylko nauka i modlitwa, ale również przyjemne spędzanie czasu w miłym towarzystwie i niezapomniane przygody.

 

zakładka redagowana przez młodzież naszego Bractwa.

serwisy internetowe strony internetowe