a a a
2016-10-04

GŁOSUJEMY NA BULWARY ŚW. JANA TEOLOGA!!!

BULWARY ŚWIĘTEGO JANA TEOLOGA – ETAP II

Pragniemy wyrazić wszystkim szczere podziękowania za zaangażowanie i oddane głosy w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego naszego miasta. W 2014 roku doprowadziliśmy do powstania Bulwarów św. Jana Teologa na Bacieczkach. W tym roku udało nam się zapewnić  kwotę 620 tysięcy złotych na rozbudowę parku rozrywki, który nosi nazwę patrona naszej parafii. To wielki sukces! Dzięki 1576 głosom oddanym przez Was, tereny wokół naszej cerkwi zostaną zagospodarowane i będą służyć wszystkim mieszkańcom. Po raz kolejny pokazaliśmy, że jednocząc się możemy zmieniać lokalną rzeczywistość. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy i jednocześnie gratulujemy sukcesu!

 GŁOSOWANIE

Zgłosiliśmy projekt rozbudowy Bulwarów przy ulicy Herberta do kolejnej edycji Budżetu obywatelskiego miasta Białystok. W 2014 udało nam się wygrać konkurs w pierwszej edycji Budżetu obywatelskiego. Dzięki poparciu prawie 6 tysięcy mieszkańców na Bacieczkach powstał wyjątkowy park za kwotę ponad 2 milinów złotych. Ówczesny projekt nie został zrealizowany w całości- zabrakło funduszy. Dlatego postanowiliśmy sukcesywnie zgłaszać kolejne etapy budowy Bulwarów do corocznych edycji Budżetu obywatelskiego. Liczymy, że i tym razem nie zawiedziecie i oddając swój głos pomożecie w rozbudowie Bulwarów św. Jana Teologa.
Nasz projekt zakłada rozbudowę i poszerzenie istniejącego już parku rekreacji. Chcemy stworzenia nowych kładek, ścieżek pieszych i rowerowych wraz z oświetleniem, ławkami i uporządkowanym drzewostanem. Prosimy wszystkich o głosy!
Głosować można na kartach do głosowania dostepnych również w parafii
lub na stronie internetowej:

                                GŁOSUJ TUTAJ NA NR 14:    WWW.bialystok.pl/

Uwaga! Po oddaniu głosu na podany przez nas mail przyjdzie wiadomość z prośbą o potwierdzenie. Należy to zrobić aby głos był ważny.

Głosujemy do 18 października.

Do głosowania uprawnieni są wszyscy mieszkańcy Białegostoku. Wystarczy podać imię, nazwisko oraz adres zamieszkania. Mogą też głosować osoby małoletnie- w tym przypadku należy uzupełnić dodatkową kartę ze zgodą rodziców.


NASZ PROJEKT STARTUJE W KATEGORII PROJKTY MIEJSKIE POD NR M.14.

 

Bulwary Etap II, co nowego?

Dzięki Waszym głosom Bulwary św. Jana Teologa zostaną powiększone ponad dwukrotnie! Wybudowanych zostanie 720m2 nowych ścieżek pieszych i 200m2 ścieżek rowerowych. Obszar drugiego etapu porastać będzie znacznie bardziej zróżnicowana roślinność. Zachowanych zostanie ponad 80% istniejących drzew, a teren swym charakterem przypominać będzie prawdziwy las. Nie zabraknie również nowych nasadzeń, w tym sporej ilości krzewów niskich oraz dużej łąki kwietnej. Z kolei specjalnie zaprojektowane drewniane kładki, w pobliżu płynącego strumyka, na pewno urozmaicą każdy spacer. Ułatwieniem dla wszystkich spacerowiczów będzie również nowe wejście na Bulwary - prosto z pętli autobusowej. Teren etapu drugiego zostanie odpowiednio oświetlony i podłączony do całodobowego monitoringu miejskiego.

 

W skrócie:

·         - 2X powiększenie terenu!

·         - 720m2 nowych ścieżek pieszych!

·         - 200m2 nowych ścieżek rowerowych!

·         - Nowe wejście prosto z pętli autobusowej!

·         - Więcej zróżnicowanej roślinności i nowych nasadzeń!

·         - Specjalne drewniane kładki w pobliżu strumyka!

·         - Wjazd na ścieżkę rowerową już z pętli autobusowej!

 

 serwisy internetowe strony internetowe