a a a

Bulwary św. Jana Teologa

Bulwary świętego Jana Teologa zwycięzcą!

Zakończyło się głosowanie w białostockim Budżecie Obywatelskim 2014. Najpopularniejszym wśród zakwalifikowanych 51 propozycji okazał się projekt bulwarów św. Jana Teologa w dzielnicy Bacieczki i TBS, zaproponowany przez prawosławną parafię pod wezwaniem tegoż świętego. Pomysł poparło przeszło 6 tys. mieszkańców miasta! Kolejny zwycięski projekt zdobył o ponad 1700 głosów mniej, co świadczy o wspaniałym wyniku projektu zgłoszonego wspólnie przez białostocką parafię oraz radnego Adama Musiuka.

 

Dzięki mobilizacji prawosławnej i lokalnej społeczności udało się nam wszystkim odnieść wielki i ważny sukces.

 

Parafia św. Jana Teologa pragnie podziękować wszystkim zaangażowanym w zbieranie głosów oraz głosującym za trud i wsparcie. Spasi Hospodi!

 

 

 


 

Na białostockim osiedlu Bacieczki i TBS mogą powstać Bulwary św. Jana Teologa, ogólnodostępny park z placem zabaw i amfiteatrem. Powstanie tego kosztownego projektu jest możliwe dzięki projektowi Budżet obywatelski, w którym to mieszkańcy Białegostoku zdecydują gdzie chcą wydać aż 10 milionów złotych. Jeśli oddamy głosy na nasz projekt wokół cerkwi św. Jana Teologa powstanie wspaniały park z wieloma udogodnieniami.
Nasza parafia zainicjowała i złożyła projekt do miejskiego Budżetu Obywatelskiego „Bulwary św. Jana Teologa”. To projekt wielofunkcyjnego parku, który może powstać tuż obok naszej parafii wzdłuż ulicy Herberta.
Nasz projekt znalazł się w gronie 51 wyróżnionych (ze 186 rozpatrywanych)! Teraz tylko wszyscy musimy oddać nasze głosy na BULWARY ŚW. JANA!

 

OPOWIADAJĄ O BULWARACH (kliknij):

Adam Musiuk Anna Naumiuk-Jakuc ojciec Michał Czykwin

 

 

JAK GŁOSOWAĆ?

Głosowanie odbywa się w dniach 7-25 października. Swój głos można oddać w punktach do głosowania zlokalizowanych w budynkach Urzędu Miejskiego w Białymstoku:

·      ul. Słonimska 1

·      ul. Branickiego 3/5 – Departament Obsługi Mieszkańców

·      ul. Świętojańska 22 – Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych

·      ul. Bema 60/1 – Departament Spraw Społecznych

Lub na stronie internetowej www.bialystok.pl

Dodatkowo zorganizowaliśmy „punkty do głosowania” w:

- Parafia św. Jana Teologa, ul. Herberta 61

- Publiczne Gimnazjum nr 6, ul. KEN 1

Zadbaj o to aby głosy na Bulwary św. Jana oddali również Twoi znajomi i Rodzina!

UWAGA! Głosować mogą osoby pełnoletnie zameldowane w Białymstoku. Można oddać 1 głos.

 


 DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ:

Opis projektu inwestycyjnego "Bulwary św. Jana Teologa" do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2014 w Białymstoku


Artykuł w Przeglądzie Prawosławnym


 

serwisy internetowe strony internetowe